• 20.04.2021 22:07

Apple придбала близько 100 компаній за 6 років

Apple

Керівник компанії Apple зазначив, що вони купили близько 100 компаній за останні 6 років. Придбані розробки використовують для вдосконалення власних продуктів.

Джерело: BBC

Гучні покупки

Кожні три-чотири тижні компанія Apple купує іншу компанію. Про це керівник компанії Тім Кук розповів акціонерам на щорічних зборах. Інвестиції в основному спрямовані на придбання технологій та талантів.

Найбільшим придбанням Apple за останнє десятиліття стала купівля виробника навушників Beats Electronics за 3 млрд доларів, засновником компанії був репер і продюсер Dr Dre.

Ще однією гучною покупкою стала компанія програм розпізнавання музики Shazam за 400 мільйонів доларів у 2018 році.

«Ми йдемо на угоду, якщо бачимо у проекту потенціал», – зазначає Тім Кук.

Купівля нововведень

Найчастіше Apple купує менші технологічні фірми, а потім включає їхні нововведення у власні продукти.

Одним із прикладів є PrimeSense, ізраїльська компанія 3D-зондування, технологію якої використали у створенні FaceID від Apple.
Apple також інвестує в технології, які не будуть настільки помітними для користувачів iPhone або Macbook.

Список придбань та інвестицій Apple надзвичайно різноманітний.
За минулий рік Apple придбала, серед іншого, кілька компаній зі штучним інтелектом (ШІ), бізнес, пов’язаний з технологіями віртуальної реальності, платіжними системами та подкастами.

У 2019 році Apple придбала Drive.ai (фірму, що керує човнами) з метою активізації власного набору технологій самокерування.
У 2016 році компанія також придбала частку в 1 млрд доларів у китайському сервісному центрі Didi Chuxing, хоча це не стало контрольним пакетом акцій.

Тім кук

Глибокі кишені

Apple є надзвичайно сильним джагернаутом (англ. Juggernaut – термін, що використовується для опису сліпої незламної сили; для позначення когось, хто йде напролом, не звертаючи уваги на перешкоди – ред.) вартістю понад 2 трильйони доларів, тому в компанії є дуже багато грошей та можливостей для поглинання інших.

Попри те, що Apple придбала 100 компаній за шість років, до покупок там ставляться дуже вибірково.
Наприклад, засновник Tesla Ілон Маск розповідав, що звертався до пана Кука з пропозицією купити бізнес з електромобілями, коли в 2013 році у нього були фінансові проблеми. Проте Кук навіть не погодився на зустріч, зазначив Маск.

Насправді придбання Apple набагато скромніші та стриманіші, аніж у багатьох її конкурентів у галузі технологій.
Microsoft заплатила 26 мільярдів доларів за LinkedIn, Amazon заплатила 13,7 мільярда доларів за Whole Foods, а Facebook заплатила 19 мільярдів доларів за WhatsApp.
Десять найбільших покупок Apple, зібраних разом, все одно коштували б набагато менше, ніж будь-яка з цих угод.

Іванна Курило

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.