• 20.04.2021 23:04

Черкаський драмтеатр знову відчинив свої двері

Драмтеатр

Дев’ятого березня відреставрований Черкаський музично-драматичний театр імені Т. Г. Шевченка вперше приймав відвідувачів за останні 6 років.

Джерела: Міністерство розвитку громад та територій України, Про все

У роковини народження Кобзаря Тараса Шевченка в «тезоіменитому» Черкаському драматичному театрі відбувся благодійний концерт, який ознаменував відкриття сцени та початок нового театрального сезону. За словами Олександра Скічка, голови ОДА Черкащини, на безкоштовний захід запросили учасників антитерористичної операції, медпрацівників, які борються з коронавірусом, працівників культури та освіти – людей, які зараз найбільше заслуговують уваги.

На відкритті театру були присутніми Олексій Чернишов, міністр регіонального розвитку, Ольга Сумська, народна артистка України та Віталій Борисюк, заслужений артист України. Головна театральна сцена Черкащини стала вперше доступною для глядача після драматичної події, усунення наслідків якої тривало впродовж 6 років.

Пожежа

Масштабна пожежа

Першого липня 2015 року спалахнула велика пожежа у будівлі Черкаського музично- драматичного театру. Тоді вогонь завдав значних збитків, знищивши 500 метрів квадратних площі приміщення. Дах було зруйновано, а міжповерхове перекриття та головну залу – спалено. Очевидцями надзвичайної ситуації стали актори, котрі помітили дим на репетиції. Правоохоронці називають причиною пожежі підпал глядацького крісла, однак зловмисників досі не знайдено.

Відновлення Черкаського драмтеатру

Згідно з інформацією Міністерства розвитку громад та територій України, на загальне відновлення будівлі театру було витрачено 185,8 млн грн. Відбудувати «багатостраждальний» театр вдалося спільними зусиллями – за допомогою президентської програми «Велике будівництво», через сприяння обласної, міської влади та народних депутатів, а також завдяки керівництву театру та інших залучених людей.

Відновлення

У результаті виконання робіт було здійснено тотальне відновлення зали, відремонтовано сцену та забезпечено благоустрій території, а також налаштовано протипожежну систему. Тепер драмтеатр «може похвалитись» тим, що його дизайн, архітектуру й технічне устаткування упорядковано згідно з міжнародними стандартами.

Держава і культура

Таки чином держава турбується не лише про задоволення нагальних потреб населення, а й стимулює його всебічний розвиток шляхом побудови та реконструкції об’єктів культурної інфраструктури. Важливо окремо зазначити, що багато об’єктів культури було створено в радянський період – час, коли культура підпорядковувалась державній пропаганді. Нині значна кількість таких закладів культури перестала повноцінно функціонувати або ж взагалі експлуатуватись. Ці заклади потребують також належної уваги з боку держави задля відновлення та осучаснення.

Дарія Несміян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.