• 20.04.2021 23:29

До Сенату США передали справу про імпічмент Д. Трампа

ByNews in UA

Січ 26, 2021

Демократи Палати представників передали в Сенат справу про імпічмент Дональда Трампа в понеділок увечері, щоб почати історичний процес над ним, але сенатори-республіканці послабили свою критику на адресу колишнього президента і уникали закликів засудити його за смертельну облогу Капітолію США. Це вірна ознака впливу Трампа на Республіканську партію.

Дев’ять прокурорів Палати представників винесли однакові звинувачення про імпічмент у «підбурюванні до повстання» через штурм Капітолію. Але республіканські засудження Трампа охололи після заворушень 6 січня. Замість цього республіканці представляють низку юридичних аргументів проти легітимності судового розгляду і задаються питанням, чи дійсно неодноразові вимоги Трампа скасувати вибори Джо Байдена були підбурюванням.

Те, що деяким демократам здавалося вирішеною справою, яка розгорнулася для всього світу у прямому ефірі, коли Д. Трамп закликав натовп на мітингах «битися з усіх сил» за його президентство, наштовхнулося на протидію Республіканської партії, яка має іншу позицію. І це не тільки юридичні проблеми, а й те, що сенатори побоюються зіштовхувати колишнього президента і його послідовників, які є їхніми виборцями. Заходи безпеки в Капітолії залишаються посиленими.

Дебати у судовому процесі в Сенаті розпочнуться 8 лютого, і справа проти Трампа стане випробуванням для політичної партії, яка все ще намагається підготуватися до епохи після Трампа. Сенатори-республіканці врівноважують вимоги багатих донорів, які дистанціюються від Трампа, і виборців, які вимагають лояльності до нього.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.