• 20.04.2021 23:44

Добудованому Дарницькому мосту у Києві бути!

Дарницький міст

Укравтодор спільно з Укрзалізницею планують добудувати Дарницький залізнично-автомобільний міст, який залишався незавершеним більше 10 років.

Джерела: Президент України, Укравтодор

Третього березня було підписано меморандум між Державним агентством автомобільних доріг України (Укравтодором) і акціонерним товариством «Укрзалізниця» в рамках Всеукраїнського форуму «Україна 30». Згідно із цим документом добудову Дарницького мосту в Києві мають розпочати в літньому сезоні, а закінчити – до кінця поточного року.

Офіс президента україни

Про що домовились?

На сьогоднішній день міст перебуває на балансі АТ «Укрзалізниця», а супроводом необхідних робіт займається Укравтодор. Так, Олександр Кубраков, керівник Укравтодору, пообіцяв, що їхня організація буде постійно сприяти роботам на різних етапах – від планування проєкту до самого будівництва.

Згідно із твердженням Кирила Тимошенка, заступника керівника Офісу Президента, добудова київського мосту стала частиною «Великого будівництва», масштабної президентської програми щодо створення якісної інфраструктури. Тобто саме держава буде «опікуватись» будівельними роботами.

Серед основних проблем, які потребують вирішення, було виокремлено відсутність належного освітлення, незавершені заїзди лівобережжя, мостові з’їзди на узбережжя Дніпра та інші.

Подільсько воскресенський міст

Чому чекали 10 років?

Загалом Дарницький міст є комбінованим мостом через Дніпро, котрий містить як шестисмугове шосе, так і залізничну колію. Зведення мосту відбувалось впродовж 2004-2011 рр. Згодом Дарницький міст розпочали використовувати частково. Рух відкрили лише на колії та правобережній автомобільній частині мосту. Будівництво ж на лівому березі пригальмували на невідомий час. У такому вигляді ситуація «застигла» на 10 років.

Однією із причин називають брак ресурсів на добудову. Голова правління Укрзалізниці Володимир Жмак зазначив, що Укрзалізниця не спеціалізується на зведенні мостів, не володіє належними навичками і фондами.

Іншим неофіційним поясненням можна вважати неспроможність місцевої влади забезпечити виконання остаточних робіт. Адже Дарницький міст – важливий об’єкт транспортної інфраструктури столиці. Окрім цього, від рішення місцевої влади залежить доля іншого довгобуду – Подільсько-Воскресенського мосту. Укравтодор висловив свою готовність допомогти із закінченням будівництва цього мосту, однак київська влада доки не відповіла на дану пропозицію.

Як можна помітити, держава намагається невеликими кроками усувати ті всі прогалини, які накопичувались роками. Про це свідчить не лише активізація дій щодо київських мостів, а й охоплення увагою мостів-довгобудів на Львівщині, Херсонщині, Запоріжжі та в інших містах. Плекаємо надії, що плани щодо добудови мостів реалізуються – тоді вдасться злегка розвантажити транспортний рух, який останнім часом стає дедалі напруженішим.

Дарія Несміян

One thought on “Добудованому Дарницькому мосту у Києві бути!”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.