• 19.04.2021 08:43

Євробачення-2021: яка пісня представить Україну

Go_A

На всесвітньо відомому пісенному конкурсі «Євробачення-2021» гурт-переможець українського національного відбору Go_A виступить з новою піснею «Шум».

Джерела: Facebook Go-A Band

Ця композиція вже стала досить відомою, і не тільки в Україні. Музиканти випустили кліп на неї тільки наприкінці січня, і вже впродовж тижня він зібрав більш ніж чотири сотні тисяч переглядів, а 21 лютого гурт на своїй сторінці в Facebook повідомив, що цифра перетнула позначку в 2 мільйони переглядів. Станом на 13 лютого Go_A вже третій тиждень поспіль знаходяться на першому місці у рейтингу @wiwibloggs – найбільшого блогу, що висвітлює події, пов`язані з «Євробаченням». Їм віддали свої голоси більше третини опитаних.

Гурт пообіцяв, що вже в березні представить нову версію пісні, що і буде звучати в Роттердамі. Крім того, ми побачимо і відео, яке планується розмістити на офіційній платформі конкурсу. Над новим кліпом збирається працювати український режисер Максим Тужилін.

Шум

Хто і як обрав пісню

Go_A представили на розгляд журі три своїх композиції, з котрих вибрали саме «Шум», що, як зізнаються самі музиканти, стало для них великою несподіванкою. Насправді вони включили до списку цю композицію переважно через численні прохання своїх шанувальників.

До складу журі, що обирало пісню на конкурс, входили Ярослав Лодигін і Дмитро Хоркін (члени правління «Суспільного мовлення»), Джамала разом із Русланом Квінтою (музичний продюсер) та Євгеном Філатовим (фронтмен гурту The Maneken).

«Євробачення» в умовах пандемії

Нагадаємо, що торік вперше за історію свого існування конкурс «Євробачення-2020» був скасований через пандемію COVID-19. Але Go_A, які стали переможцями у Національному відборі з піснею «Соловей», зберегли право представляти нашу країну і на цьогорічному конкурсі. Правда, згідно з правилами заходу, мали презентувати нову пісню.

В цьому році «Євробачення-2021» буде проходити в Роттердамі з 18 по 22 травня. На жаль, ще не відомий його формат, але стовідсотково він буде іншим, ніж зазвичай, про що вже повідомила пресслужба оргкомітету конкурсу з огляду на необхідність перш за все забезпечити захист здоров’я всіх учасників заходу. Зараз найбільш перспективним виглядає таке проведення конкурсу, яке забезпечить умови для дотримання достатньої дистанції. А це означає, що кількість місць в глядацькому залі та в пресцентрі доведеться обмежити. Проте, учасникам, в яких не буде можливості приїхати до Роттердаму, буде надано право надіслати готові записи своєї пісні в живому виконанні.

Про особливості та сенс пісні

Щодо задуму та ідеї кліпу на пісню «Шум», то артистів надихнув фольклор Полісся, в якому пісня відома як традиційний заклик до наближення весни, пробудження природи після зими та згуртування людей у суспільстві заради спільної мети.


Кліп знімали в Києві на горі Щекавиця. Кадри показують учасників гурту, що танцюють одягнені у захисні костюми, маски, окуляри або екрани-щитки.


Використання сопілки, танцювальний та помітно агресивний ритм і динаміка пісні зрештою перетворюють її на колоритну композицію, якій деякі медіа вже встигли дати визначення «язичницький рейв» та «дещо божевільна фольктроніка».

Щодо сенсів, яки вона покликана нести, то музиканти пояснюють, що вдягнувши повне захисне спорядження в якості костюмів, вони намагалися нагадати всім в умовах карантину про людську потребу перебувати в соціумі, відчуваючи себе частиною чогось більшого, та мати при цьому можливість радіти.

Отже, краще один раз побачити кліп, ніж читати його описи. А подивитися його (та ознайомитися в цілому з творчістю Go-A) можна на youtube-каналі гурту.

Анна Пономаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.