• 20.04.2021 22:47

Іпотека під 7% в Україні: як скористатись

Іпотека

В Україні з березня 2021 року запрацювала програма «Доступна іпотека 7%», за допомогою якої широке коло громадян може отримати дешеві кредити на купівлю житла.

Джерело: Міністерство фінансів України

Що таке «Доступна іпотека 7%»

Міністерство фінансів розробило державну програму, метою якої є забезпечення дешевих кредитів на придбання житла для значної частини громадян України.

Як розповів міністр фінансів Сергій Марченко, програма дасть можливість купити у кредит житло людям, рівень доходів яких є невисоким, адже держава частково компенсує відсоткову ставку. Планують, що вже у 2021 році близько п’яти тисяч сімей зможуть скористатись «доступною іпотекою». На поточний рік на витрати програми передбачили п’ять мільярдів гривень.

Які умови іпотеки

За допомогою програми можна придбати квартири та житлові будинки як на первинному, так і на вторинному ринку нерухомості. Єдина умова – об’єкт має бути зданий в експлуатацію з 2018 року.

На одного громадянина або сім’ю із двох осіб передбачається нормативна площа 50 квадратів, далі на кожного члена родини додається ще 20 м2. Можна купити житло і з більшою від нормативної площею, проте вона не повинна перевищувати 20% і цей надлишок позичальник оплачуватиме самостійно.

Гранична сума іпотеки може становити два мільйони гривень, а максимальна вартість об’єкта – не більше як 2,5 млн.

Умови кредитування

Хто може отримати

Отримати доступний кредит на житло можуть громадяни України, які відповідають певним критеріям.

Зокрема, вік позичальника не має перевищувати 70 років. Найбільший термін виплат за іпотекою становить 20 років, тобто, якщо ви хочете придбати житло із розтермінуванням на 20 років, ваш вік на момент отримання кредиту повинен бути 50 років.

Є вимоги і щодо доходів. Мінімальний дохід визначає банк, у якому позичальник оформляє іпотеку. А от максимальний становить не більше десятикратного розміру середньої зарплати за місяць в залежності від регіону.

За умовами «Доступної іпотеки» мінімальний перший внесок – 15% вартості.

Які документи потрібні

Для отримання кредиту на житло під 7% необхідно звернутись до банку, який уклав угоду з Фондом розвитку підприємництва. Зараз із програмою співпрацює сім уповноважених банків. І саме вони приймають рішення видавати кредит чи ні.

У банк потрібно надати такі документи:

  • заява
  • копія паспорта
  • копія ідентифікаційного коду
  • копія свідоцтва про шлюб та про народження дітей (за наявності)
  • довідка про місце проживання
  • довідка про доходи позичальника та членів його родини за останні шість місяців

Також уповноважений банк може вимагати інші документи, відповідно до внутрішніх правил та вимог установи.

5 кроків

Які ризики існують

На перший погляд доступна іпотека з гарантіями від держави – вдалий та продуманий проект. Проте, як і у повсякденному житті, тут є певні ризики. Зокрема, немає механізмів убезпечення позичальника від скасування програми. Якщо раптом уряд вирішить зупинити фінансування – доведеться сплачувати банку реальні відсотки.

Також слід розуміти, що навіть якщо ви подали весь пакет документів та відповідаєте усім критеріям програми, банк може відмовити у кредитуванні.

Попри усі підводні камені, варто зазначити, що програма «доступна іпотека 7%» чи не єдиний шанс придбати житло для молодих сімей у фінансово-економічній ситуації, що склалась наразі в державі.

Іванна Курило

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.