• 20.04.2021 21:50

Мільярдер шукає команду для польоту до Місяця

Spacex

Рік тому відомий японський мільярдер шукав лише одного компаньйона, але потім передумав – тепер він шукає цілу команду, яка полетить з ним до Місяця.

Джерело: BBC

Японський мільярдер Юсаку Маедзава повинен стати першим приватним пасажиром, який здійснить політ до Місяця. Здійснити цю фантастичну космічну подорож, за попередніми планами, він зможе у 2023 році на кораблі від компанії SpaceX. Однак Маедзава вирішив підкорювати космос не один: він забронював всі місця на кораблі тепер шукає компаньйонів для подорожі.

Кому дати космічний шанс?

На прес-конференції в 2018 році, оголосивши про свою домовленість із SpaceX, Маедзава уточнив, що збирається взяти з собою представників мистецтва. На думку мільярдера, політ до Місяця повинен надихнути їх на створення нових шедеврів. Кого саме він хоче бачити на борту корабля, чоловік не уточнив, але дав зрозуміти, що йдеться про людей масштабу Коко Шанель, Енді Уорхола і Джона Леннона.

Потім Маедзава оголосив, що відправиться до Місяця із супутницею. Напарницю мільярдера передбачалося обрати в ході реаліті-шоу, про запуск якого оголосили в січні 2020 року. Тоді взяти участь захотіли 27 722 жінки. Однак через декілька тижнів Маедзава передумав, пояснивши своє рішення «особистими причинами», і публічно вибачився як перед сервісом AbemaTV, який мав транслювати шоу, так і перед жінками, які вирішили брати участь у відборі.

Маедзава

8 щасливчиків з усього світу

На початку березня 2021 року мільярдер оголосив про новий набір – відразу восьми членів експедиції з різних країн світу. «Всього на кораблі буде від 10 до 12 осіб, але я візьму з собою вісім. Усі місця належать мені – я їх викупив, тому це буде приватна поїздка», – йдеться у відеозверненні, опублікованому японським багатієм.
Як стверджує сам Маедзава, потенційний кандидат повинен володіти двома рисами: займатися діяльністю, яка «у певній мірі допомагає людям і суспільству в цілому», а також бути готовим підтримувати інших членів екіпажу. Мільярдер заявив, що вирішив «дати шанс людям з усього світу стати частиною незвичайного польоту».

Але спочатку – жорсткий відбір

Охочі полетіти до Місяця та побачити космос на власні очі повинні подати заявку до 14 березня. Після цього заплановані кілька етапів відбору, про які в мережі поки немає подробиць. Остаточна співбесіда та медичний огляд планують провести в кінці травня 2021 року.

Люди, які пройдуть такий серйозний відбір (якщо Маедзава знову не передумає) стануть учасниками місії dearMoon. На кораблі, створеному SpaceX, вони наблизяться до Місяця на відстань близько 200 кілометрів і потім повернуться на Землю. Крім космічних туристів на борту будуть пілоти SpaceX. Політ, за попередніми розрахунками, займе шість днів. Місія повинна стати першим з 1972 року польотом людини до Місяця.

Космос

Фінансова сторона домовленості японського мільярдера і SpaceX не розголошується, проте Ілон Маск повідомив, що за політ заплатили «великі гроші».

Звичайно, Маедзава може дозволити собі таку забаганку, а тим більше – особисто шукати команду для польоту до Місяця. Він є власником найбільшого в Японії онлайн-магазину Zozotown та, зі своїм статком у розмірі 2 мільярдів доларів, займає 23 місце в рейтингу найбагатших японців за версією журналу Forbes.

Дарина Заруцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.