• 20.04.2021 23:39

Назвали гімнастичні елементи на честь українця

Гімнаст

П’ятнадцятого березня 2021 року комітет Міжнародної федерації гімнастики прийняв рішення назвати прізвищем українського гімнаста нові два елементи.

Джерела: Fédération Internationale de Gymnastique, Sport.ua, Суспільне мовлення України

Приголомшив на змаганнях

У 2020 році на жовтневому Кубку світу в Угорщині (м. Сомбатхей) спортивний гімнаст Петро Пахнюк продемонстрував не бачені досі вправи на паралельних брусах.

Як зізнався пізніше Петро, він сам розробив ці надскладні елементи. Тренувався більше шести місяців впродовж шести годин на день, щоб досягнути досконалості у виконанні.

Наполегливість дала свої результати – на змаганнях Петро ідеально та без падінь виконав власні елементи. Хоча гімнастам дозволяється впродовж 30 секунд продовжити виступ після невдалої спроби.

Елемент гімнастики

Затвердили найменування

Для того, щоб формально з’явився новий елемент потрібно попередньо подати на розгляд до Технічного комітету, а потім безпомилково представити його на Олімпійських іграх, Кубках світу або світових чи континентальних чемпіонатах.

Лише з часом комітет схвалив пропозицію та вніс елементи до Кодексу очок з гімнастики як «Пахнюк» (The Pakhniuk) і «Пахнюк ІІ» (The Pakhniuk II). Визнаним вправам було надано відповідну оцінку, порядкові номери та встановлено ступінь важкості виконання.

Петро пахнюк

Інформаційна довідка про спортсмена

Український гімнаст народився в Рівному. Батьки прагнули, щоб він став музикантом, але хлопець схилив свій вибір на користь спортивної гімнастики.

До одних із перших його високих досягнень варто віднести срібло у командній першості на Універсіаді у 2013 році, за що Президент України вручив йому орден Данила Галицького.

У 2014 році Петро Пахнюк вирішив перейти до збірної Азербайджану. Завоював бронзу на Європейських іграх 2015, отримав медаль від Президента Азербайджану та навіть став учасником Олімпійських ігор у 2016 році в Ріо-де-Жанейро.

Однак у 2017 році спортсмен повернувся додому і почав знову представляти Україну. За його словами, на чужій землі відчував себе не на своєму місці. Відтоді продовжив розвивати свою спортивну кар’єру шляхом участі як в особистих змаганнях, так і в командних поруч з іншими українськими гімнастами Владиславом Грико, Олегом Верняєвим та Ігорем Радівіловим. З-поміж останніх здобутків команди можна виділити перемогу на Чемпіонаті Європи в Туреччині, що пройшов в грудні 2020 року під час пандемії. Українські спортсмени проявили майстерність і вперше стали чемпіонами Європи у вправах на гімнастичному коні й опорних стрибках.

Нині Петро Пахнюк володіє званням майстра спорту міжнародного класу, одружений з художньою гімнасткою та виховує двох синів. Будемо спостерігати за прогресом українського гімнаста та сподіваємось побачити більше нових спортивних ідей.

Дарія Несміян

2 thoughts on “Назвали гімнастичні елементи на честь українця”
  1. Бажаємо Петру Пахнюку нових досягнень та вершин п’єдесталу на всіх мирових (олімпійських) змаганнях!!!
    Україна – вперед!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.