• 19.04.2021 10:01

Одеський театр нагадає європейцям про війну

Мистецтво

Театральний колектив «ТЕАТРОК» під керівництвом режисера та композитора Олексія Коломійцева презентує європейському глядачеві музичну драму про анексію Криму.

Джерела: Facebook Teatrok, Радіо Свобода

Прем’єру вистави під назвою «Футуристична опера – 2014» планується провести в Берліні в травні цього року. Зараз «ТЕАТРОК» займається перекладом вистави на англійську мову та збирає фінансування для організації репетицій, матеріального забезпечення постановки та поїздку до столиці Німеччини. Мистецький проєкт отримав назву «Crimea 2014 – backup». Фонд «Відродження» взяв на себе забезпечення половини бюджету. Залишок необхідних коштів «ТЕАТРОК» збирав через краудфандингову компанію на Спільнокошті.

Театрок

Ідея проєкту та його реалізація

Ідея такого проєкту почала обговорюватися ще у 2018 році, коли «ТЕАТРОК» вперше виступав перед німецькою публікою в берлінському кінотеатрі «Babylon». Вже в той час ідею створення та показу «Футуристичної опери – 2014» англійською мовою підтримав берлінський оперний театр «Neuköllner Oper». Тоді ж він запропонував і свою підтримку.

Наразі плани трупи «ТЕАТРОК» складаються з перекладу вистави на англійську (січень-березень), вивчення акторами вокальних партій (квітень), спільних з німецькими акторами репетицій (травень, Одеса). А вже в червні плануються прем’єрні покази в Одесі та в Берліні. Після Німеччини виставу презентуватимуть польському та французькому глядачеві.

Футуристична опера

Про виставу

«Футуристичну оперу – 2014» Олексій Коломійцев, керівник та режисер «ТЕАТРОК» поставив ще у 2016 році. Її лібрето базується на п’єсі «Нічний обшук», яку написав Велемир Хлєбніков ще в далекому 1921 році, рівно сторіччя тому. Твір присвячений тривожному революційному лихоліттю. І хоча події п’єси розгортаються в Петрограді, режисер та актори побачили, що через цей текст можна також влучно розповісти й про окупацію Криму Російськими військами у 2014 році.

«Нічний обшук» Хлєбнікова вже давно переклав на англійську американець Пол Шмідт. Наразі «ТЕАТРОК» проводить переговори, щоби отримати права на використання англійського тексту п’єси у бібліотеки гарвардського університету. Коли це станеться, театр доручить англомовному автору написати лібрето англійською.

Головною метою показів «Футуристичної опери – 2014» театральний колектив ставить усвідомлення європейцями факту, що війна проти Російської агресії йде не «десь далеко», а зовсім поруч – в самій Європі. Саме тому з семи акторів, що гратимуть в спектаклі, троє – з Німеччини. Такий «хід» за задумом режисера зробить виставу більш переконливою та зрозумілою для європейського глядача. Головну роль буде виконувати народний артист України Олексій Горбунов.

Анна Пономаренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.