• 20.04.2021 22:23

Погодний колапс: як долають наслідки негоди?

Колапс

Цього року зима змушує органи місцевої влади та рятувальників вдаватись до активних дій

Доки люті морози чергуються з періодами потеплінь, а дощі – зі снігопадами, люди намагаються всілякими способами боротися із наслідками нестабільної погоди – то зі сніговими заметами, то із ожеледицею і навислими брилами льоду. Державна служба з надзвичайних ситуацій день у день повідомляє про надзвичайні події, що виникають через негоду. Ускладнення руху транспортних засобів і громадян, труднощі у наданні медичної допомоги та забезпеченні продуктами харчування жителів – все це вимагає належної реакції з боку місцевої влади та рятувальників.

Джерела: Facebook, ДСНС, Facebook, Facebook

Негода

Як вирішуються ці проблеми?

Загалом в областях працюють двірники та прибиральна техніка, які розчищають автошляхи та проїжджу частину й обробляють ділянки протиожеледними засобами. Так, Укравтодор повідомляє, що станом на 18 лютого проїзд усіма дорогами державного значення забезпечено. У роботі задіяно 671 спецмашину та 921 робітника.
Місцева влада багатьох регіонів у ЗМІ закликає водіїв менше пересуватись та не паркувати свої автомобілі уздовж доріг. Таким чином розвантажиться ускладнений рух транспортних засобів, а спецтехніка зможе розчистити дороги від снігу. У випадку виникнення небезпеки, пов’язаної зі снігопадами та хуртовинами, рятувальники радять відразу телефонувати за номером «101».
Через сильні снігопади особливо постраждали віддалені населені пункти, які не мають власних торгівельних закладів і медичних працівників і тому є значно залежними від транспортного сполучення. Так, рятувальники снігоболотоходом були змушені доставити продукти харчування та надати медичного працівника селам Вир та Лизунова Рудня на прохання голови однієї з громад Чернігівщини Світлани Бицько.

Дснс

Окрім цього, згідно з інформацією ДСНС, станом на 18 лютого спільними зусиллями місцевого самоврядування і ДСНС було облаштовано 5 тис. 43 пункти обігріву, з яких місцевими органами влади – 5 тис. 16 стаціонарних пунктів, а ДСНС – 27 мобільних пунктів обігріву на базі наметів та транспортних засобів. Дані заходи було організовано з метою уникнення випадків обмороження й загибелі людей. Адреси пунктів на території України можна дізнатись на сайті ДСНС.

Прогрес України у боротьбі з негодою

Новаторською ініціативою в Україні стало рішення львівського міського голови Андрія Садового застосовувати висушену кавову гущу на слизьких доріжках у парках і скверах. До втілення ідеї долучились місцеві кав’ярні. Екологи вважають, що кавова гуща підживлює ґрунти, а тому є корисною, на відміну від традиційного посипання сіллю та піском. Крім того, кавові доріжки не зашкодять черевикам і домашнім улюбленцям, які часто страждають від отруєнь реагентами після прогулянок.

Іншим особливим досвідом для України є залучення двох канадських снігоплавильних машин у Києві до усунення кучугур снігу. Мобільні установки були придбані ще у 2018 році та досі залишаються єдиними на Україні. Принцип роботи полягає в розтопленні снігу та зливанні отриманої очищеної води від піску та сміття в каналізацію. За одну годину установка здатна переробити до 60 тонн снігу. Використання снігоплавильних установок дає змогу заощадити на витратах на вивезення снігових мас. Також ці машини є справжньою знахідкою для центральних районів столиці, де важко відшукати місце для складання снігу.

Рятувальники

Будемо сподіватись, що інші великі міста теж матимуть можливість скористатись перевагами цієї техніки. Отже, ця зима виявилась нелегкою і було докладено чимало зусиль, аби вирішити виклики, які створила негода. Однак саме такі крайнощі і примушують нестандартно підходити до розв’язання проблем.

Задля готовності до будь-яких погодних несподіванок українцям потрібно стежити за новинами Українського гідрометцентру, ДСНС і місцевого самоврядування. В свою чергу, рятувальникам необхідно проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо правил поводження в надзвичайних ситуаціях, а місцевій владі – продовжувати шукати безпечні та доступні альтернативи для зменшення негативного впливу природних явищ.

Дарія Несміян

2 thoughts on “Погодний колапс: як долають наслідки негоди?”
  1. В тому вся річ, що місцева влада лише продовжує шукати альтернативи, а не діяти щодо усунення негативни природних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.