• 20.04.2021 22:10

Роботи починають входити у повсякденне життя

Штучний інтелект

Роботи починають входити у наше повсякденне життя, поступово опановують якості, що раніше вважалися тільки людськими: логічно міркувати, приймати рішення та ін.

Джерело: Вікіпедія

Роботи і робочі місця

По суті, роботи націлені на звільнення людини від важкої праці, використання нижчих суспільних класів як дешевої робочої сили і прислуги для вищих класів суспільства. Якщо дивитися на роботів під цим кутом, вони є символом технологічного прогресу і водночас найновішою версією раба – підневільного робітника, дармову працю якого протягом століть використовували люди.

Роботи наступного покоління будуть продуктами масового виробництва і їхня вартість ставатиме дедалі нижчою, тож вони складатимуть конкуренцію навіть найменш оплачуваним працівникам. Роботи докорінно змінять тенденції на ринку праці, а також загальні економічні, політичні та соціальні тренди.

Інновації в робототехніці спричинять прорив у якості: роботи будуть швидшими, надійнішими, продуктивнішими, а в подальшому зможуть замінити людину?

Цифрова ера

На порозі кардинальних змін

Настала цифрова ера, коли алгоритм визначає, що робити людині. Програмісти вирішують завдання по оптимізації алгоритмів, щоб ті ефективніше управляли потоком працівників великих компаній та корпорацій.

Поступове вдосконалення алгоритмів, розвиток технологій і попит на автоматизацію призведе до того, що робітників цифрових компаній (Uber, Glovo, YouDo і т.п) замінять автономні самокеровані роботи: безпілотні автомобілі, роботи-кур’єри або робототизовані помічники.

Люди машини

Люди – машини

Унаслідок того, що роботи дедалі активніше заселятимуть світ поруч із нами, штучний інтелект і машини з функцією самонавчання підштовхують глобальну економіку до чергової революції. Водночас відбуватиметься різкий прорив у медико-біологічних науках, що дасть змогу людям – принаймні тим, кому це буде по кишені, жити довше та бути здоровішим.

Економічна віддача від досягнень робототехніки та біомедичних технологій розподілятиметься нерівномірно, приносячи вигоду тим, хто зможе впроваджувати ці зміни чи пристосуватися до них, і залишаючи інших далеко позаду. Суспільству доведеться шукати інших способів досягнення рівноваги за докорінно нових обставин.

Підсумовуючи вищесказане, важливо, щоб людина знала хоча б дві мови – одну іноземну в класичному лінгвістичному розумінні і одну прикладну мову програмування.

Потрібен ширший міждисциплінарний підхід, який поєднував би точні науки і гуманітарні галузі. Ці зміни означають нові можливості для нас – просто потрібно до цього бути готовим.

Оксана Афанасієва

One thought on “Роботи починають входити у повсякденне життя”
  1. Нові реалії життя, зручно, комфортно, вигідно. Поки людина їх програмує і контролює, то все ОК. А от коли буде навпаки…?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.