• 20.04.2021 23:37

3 новинки лютого, які варто прочитати

Новинки книги

Зупинився світ, але не література: наша стаття підкаже, на які книжкові новинки лютого слід обов’язково звернути увагу.

Кожному з нас хоча б один раз за останній рік здавалось, що все навколо зупинилось. Зупинився світ, але не письменники та перекладачі. Вони пишуть і пишуть, перекладають і перекладають, поки зголоднілі через карантин читачі жадібно ковтають свіжі емоції, які справно дарують нові (та й старі) книги.

І якщо ви теж скучили за шелестом сторінок, запахом нового паперу і просто цікавою книгою, зверніть увагу на нашу невелику підбірку новинок прямо з полиць українських книгарень. Сподіваємось, ви зможете обрати щось до душі.

Книги

Майкл Ондатже «Світло війни»

Чудовий пригодницький роман, дія якого відбувається після закінчення Другої світової війни. Батьки відвозять з Лондона своїх дітей – чотирнадцятирічного Натаніеля і його старшу сестру Рейчел, залишаючи там під опікою друга сім’ї – Уолтера на прізвисько Метелик. Але чому батьки, з якими були таємничо пов’язані нові друзі брати і сестри, так і не повернулись? Можливо, їх хотіли захистити? Щоб знайти відповіді на усі запитання, Натаніель занурюється у світ небезпечних шпигунських ігор.
Майкл Ондатже – відомий канадський письменник. За одну із своїх книг, «Англійський пацієнт», він був відзначений Букерівською премією у 1992 році.

Джон Бірмінгем «Він помер із фалафелем у руці»

Легкий, з влучним чорним гумором, трохи екзистенційний роман, чимось схожий на твори Керуака. Головному герою Денні, письменнику-невдасі, доведеться пережити чимало випробувань, щоб пробитися в світ літератури. На заваді цьому стає ряд перешкод, серед яких і захмарні ціни на австралійське житло. Ділити приміщення випадає з досить ексцентричними сусідами, кількість яких іноді досягає катастрофічних масштабів. Зрештою, історії, в які герой постійно влипає через співмешканців, просто не залишають часу на творчу діяльність.
За мотивами цієї книги у 2001 році був знятий однойменний фільм.

Констандія Сотиріу «Гіркий край»

Ця книга точно сподобається тим, хто високо оцінив роман Ф. Арамбуру «Батьківщина». З історичної точки зору вона про різну правду одного збройного конфлікту між греками та турками і поділ Кіпру у 1960 році. З духовної, емоційної – про зло, несправедливість і смерть, крізь які, не в останню чергу завдяки звичайним грецьким та турецьким жінкам, проростає любов і надія.
Констандія Сотиріу – кіпрська письменниця, журналістка, представниця грецької та кіпрської літератури з великою кількістю нагород за свої романи.

Література

Залишки зими набагато приємніше провести з хорошою книгою в руках.

Дарина Заруцька

2 thoughts on “3 новинки лютого, які варто прочитати”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.