• 20.04.2021 23:12

Українська зірка дзюдо виборола срібло

Дарія білодід

Спортсменка світового рівня Дарія Білодід вшосте отримала нагородну медаль на турнірі з дзюдо серії Grand Slam.

Змагання відбуваються з 18 по 20 лютого в ізраїльському місті Тель-Авів. Турнір об’єднав 421 спортсмена із 60 країн світу. Українську збірну представляють 3 жінки та 3 чоловіки.

Джерела: Facebook, ФДУ, IJF, Creativity.ua

Grand slam

У перший день змагань на татамі Дарія Білодід стала срібною призеркою у ваговій категорії до 48 кг. Українська дзюдоїстка успішно впоралась із представницями Чилі, Сербії та Португалії. Проте у фінальній сутичці на третій хвилині Golden Score (додаткового часу) Дарія поступилась француженці Ширін Буклі, яка зуміла виконати результативний кидок.

Для спортивної кар’єри Дарії срібна медаль з гранд-слем-турнірів стала першою. В арсеналі нагород дівчина вже має чотири золота та одну бронзу.

З-поміж інших досягнень збірної України варто відзначити п’яте місце Артема Лесюка у ваговій категорії до 60 кг. Сподіваємось, що останній день змагань для українських атлетів виявиться вдалим.

Що варто знати про спортсменку?

Українку Дарію Білодід називають феноменом світового дзюдо. На момент отримання звання чемпіонки світу в Баку їй виповнилось 17 років і 345 днів, що дозволило стати наймолодшою чемпіонкою з дзюдо в історії. Наступного року в Токіо вона вдруге здобула світову першість.

Ijf

Окрім цього, талановита українка перемогла на багатьох континентальних та регіональних змаганнях і завдяки цим досягненням посіла чільні місця в рейтингах спортсменів. Так, Міжнародна федерація дзюдо визнала Дарію найкращою дзюдоїсткою сезону 2019/2020. Нині ж вона обіймає другу за лідерством позицію серед усіх борчинь вагової категорії до 48 кг.

Безсумнівно, її секретами успіху є самовідданість спорту та невтомна робота над собою. Мама Світлана Кузнєцова зізнається, що донька завжди залишає зал останньою. Іншою вагомою передумовою великих звершень варто вважати те, що тренери Дарії Білодід – її батьки із власним спортивним минулим. Вони постійно знаходяться поруч – контролюють тренувальний процес, супроводжують на турнірах і просто підтримують.

Також дівчина має серйозну фізичну перевагу над своїми суперницями – високий зріст. Тому при виконанні майстерно відточеного задушливого прийому Дарія не залишає жодних шансів конкуренткам на перемогу. У зв’язку з цим у спортивних колах українку називають Анакондою. За сприяння компанії Mitsubishi Motors Україна було навіть знято короткометражний документальний фільм «Анаконда», в якому Дарія ділиться своїми страхами та труднощами.

Анаконда

За словами тренерів, дівчина з 12-річного віку має амбітні плани – виграти Олімпійські ігри. Тож побажаємо титулованій спортсменці не зупинятись на досягнутому та повернутись з Токіо-2020 з олімпійським золотом.