• 20.04.2021 21:45

Український борщ – у топ-3 найкращих у світі

Український борщ

Національна українська страва – борщ, потрапила у рейтинг найкращих супів світу за версією CNN. Американське видання склало рейтинг 20 найкращих супів у світі.

Джерело: CNN

Культура та історія супу

Суп – одна з найдавніших і найуніверсальніших страв у світі, – сказала Джанет Кларксон, авторка книги «Суп: глобальна історія».

«У кожній культурі є якийсь суп», – пише вона. «Це має дуже давнє коріння». Перші люди варили все – від панцира черепахи до бамбука в супі, – зазначає Кларксон в книзі, знаходячи металеві горщики для супів, що датуються ще бронзовим століттям.

Варена їжа давала можливість повноцінно харчуватись завдяки стабільним врожаям. Трави й інші інгредієнти додавали з міркувань поживності чи користі для здоров’я.

Кожного разу, коли ти приносиш горщик супу хворому другові, Кларксон каже, що ти насправді продовжуєш вікову традицію. «Розділення їжі та ліків – не так думали про це древні люди», – сказала вона. «Я думаю, що в кожній країні світу історично склалося, що деякі супи розглядалися як такі, що зміцнюють здоров’я».

Кларксон занурилася у багатовікову етимологію, щоб простежити історію супу та бульйону, та зупинилася на досить широкому сприйнятті. «Лише деякі продукти можна готувати у воді, – писала вона, – ароматизована вода стає важливою частиною страви».

Суп мохінга, м’янма

Це визначення залишає простір для дивовижного кулінарного різноманіття у світі перших страв.

Американське видання CNN склало рейтинг 20 найкращих супів у всьому світі. Український борщ у цьому списку опинився на третьому місці.

Український борщ

«Шматочки ніжного буряка плавають у блискучому червоному бульйоні для супу, який ми любимо в Україні та й у всій Східній Європі. Борщ, який часто вкривається рясною порцією сметани, є чим завгодно, але не простим буряковим супом», – пише видання.

І хоча борщ іноді відносять до російської кухні, це твердження викликає гарячі суперечки. Зараз українські кухарі ведуть активну кампанію щодо включення страви «український борщ» до Списку світової спадщини ЮНЕСКО.

Топ-20 супів світу

У двадцятку найкращих супів світу, окрім українського борщу, видання віднесло нігерійську бангу, в’єтнамський яловичий фо, французький буйабес, португальський кальдо верде, вегетаріанський чорба фрік, перуанський суп, відомий як чупе де камаронес, іспанський гаспачо, арахісовий суп із Західної Африки, американський гамбо, марокканська харіра, грузинський харчо, китайський суп з яловичої локшини ланьчжоу, мохінга з М’янми, мексиканський менадо, бразильський moqueca de camarão, сото аям з Індонезії, таїландський том ям гоун, японський тонкоцу рамен та турецький яйла чорбасі.

Кожен суп видання описує з особливою пристрастю. «Душа цього супу з локшиною – це ароматний бульйон, який кип’ятять на травах і згущують підсмаженим рисовим порошком», – пише CNN про суп мохінга. «Холодні ночі в горах ідеально підходять для ситної страви: ніжні креветки плавають поряд із шматочками андської картоплі та кукурудзи», – а це вже опис перуанського супу чупе де камаронес.

Chupe de camarones, перу

Іванна Курило

2 thoughts on “Український борщ – у топ-3 найкращих у світі”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.