• 20.04.2021 22:45

Укрзалізниця покращує приміське сполучення

City express

Керівництво АТ «Укрзалізниця» збирається удосконалювати приміське залізничне сполучення у межах проєкту City Express.

Джерела: Економічна правда, Українська залізниця, Українська залізниця

На Всеукраїнському форумі «Україна 30. Інфраструктура» голова правління акціонерного товариства «Укрзалізниця» Володимир Жмак заявив про те, що Укрзалізниця втілюватиме проєкт City Express. Метою цієї ініціативи є розвиток приміського залізничного сполучення з орієнтацією на об’єднання великих міст та їх міст-супутників.

Укрзалізниця

Навіщо потрібен проєкт City Express?

По-перше, населення передмістя зростає. Так, у 2019 році темпи будівництва житла у Київській області виявились більшими, ніж у Києві. Однак з огляду на те, що ділова активність концентрується у столиці, жителі міст-супутників змушені добиратись транспортом (автомобілем або залізницею) на роботу в Київ. За свідченнями Володимира Жмака, до найбільшого міста України приїжджає щодня майже 450 тис. осіб, із яких тільки 77 тис. – залізницею. У випадку успішної реалізації проєкту чисельність пасажирів приміського транспорту зросте до 150 тис. протягом дня.

Окрім перспективи нарощення клієнтської бази, ще однією передумовою зосередження уваги на приміських перевезеннях є застарілість транспорту. Згідно з опублікованими даними Укрзалізниці, зношеність парку електричок є найвищою порівняно з іншими активами та складає 95 %. Це підтверджує необхідність реформування приміського сполучення. У свою чергу, Укрзалізниця планує цьогоріч модернізувати 9-10 електропоїздів, а також – полагодити окремі ділянки, поліпшити диспетчеризацію та застосувати інноваційні інструменти. Одним з таких інструментів є човниковий рух приміського транспорту (поїзд курсує в обидва напрямки одного і того ж шляху й не здійснює оборот в кінцевих пунктах).

Іншими вагомими факторами є екологічність та практичність. Втілення проєкту City Express дасть змогу розвантажити дорожній рух і, відповідно, зменшити забруднення повітря. Окрім цього, ця ініціатива не передбачає надто великих вкладень. Проте у фінансових питаннях залізничний монополіст України сподівається отримати підтримку від держави та органів місцевої влади. На сьогоднішній день заборгованість бюджетів за приміські перевезення перед Укрзалізницею складає 2 млрд. грн. Нестача фінансування спроможна загальмувати процес здійснення планів.

Проєкт

Де і коли відбудеться реалізація проєкту City Express?

Проєктні роботи планують здійснювати впродовж перших трьох місяців 2022 року. Окрім цього, осучаснення електропоїздів проведуть до завершення 2022 року, модернізацію інфраструктури й зведення депо виконають у першому півріччі 2024 року, а рухомий склад оновлять до завершення 2024 року. Початкові етапи програми будуть виконуватись у Києві, Дніпрі та Харкові, а згодом також —у інших великих містах.

Загалом приміський транспорт характеризується такими перевагами як доступність (зокрема для пільгових категорій) та надійність (точний графік руху). Втілення ж проєкту City Express дозволить електропоїздам Укрзалізниці також здобути комфортність (покращення умов перевезень) та зручність (більше варіантів при виборі часу поїздки). Чи станемо ми свідками невеликого «технічного перевороту» у галузі приміських перевезень? Будемо спостерігати.

Дарія Несміян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.