• 20.04.2021 21:46

Унікальна пересадка органів у Запоріжжі

Операція

Масштабні операції з трансплантації органів завдяки посмертному донорству були проведені у Запорізькій лікарні.

Джерела: Міністр охорони здоров’я України, Міністерство охорони здоров’я України, Запорізька ОКЛ

Один донор – чотири надії на життя

Згідно із повідомленням Запорізької обласної клінічної лікарні, вночі 15-16 березня за участю більше 50 фахівців були здійснені надскладні операції з пересадки нирок, печінки та серця. Донором став загиблий 47-річний пацієнт, родичі якого мужньо погодились на посмертну трансплантацію. Так, інші чотири пацієнти, які гостро потребували пересадку органів, зуміли отримати можливість на порятунок свого життя.

Трансплантація

Трансплантація органів в Україні виходить на новий рівень

Протягом останнього часу держава починає створювати належні умови для здійснення операцій з пересадки органів. Про це свідчать щонайменше три факти:

  • збільшення бюджетних видатків на трансплантацію більш ніж у 4 рази (з 112 млн грн у 2019 році – до 502 млн грн у 2021 році);

За інформацією МОЗ, на даний момент ще розробляється механізм здійснення та фінансування трансплантацій. Міністерство займається укладанням угод із медичними закладами, а також компенсує витрати, що були понесені під час операцій.

  • схвалення Кабміном постанови МОЗ щодо використання анатомічних матеріалів;

Відтепер застосування донорської шкіри є законодавчо можливим. Також дана постанова передбачає формування українського ринку біоімплантів. Розпочинається власне виготовлення фрагментів кісток, хрящів і сухожиль, контроль їх обігу та якості.

  • заснування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Дана система запрацювала на початку року. Завдяки її функціонуванню тепер можна сполучати реципієнта та донора.

Органи

Наслідки розвитку донорства для українців

Зазначені нововведення дозволять значно спростити лікування. Застосування донорської шкіри сприятиме легшому одужанню та реабілітації, а ризик ускладнень і зараження зменшиться.

Окрім цього, виготовлення біоімплантів на території України дасть змогу витіснити імпорт. Тобто послабиться фінансовий тиск на систему охорони здоров’я.

Розвиток системи трансплантації створить можливості для самореалізації багатьох спеціалістів, які часто зневірюються в кар’єрних перспективах і виїжджають з України.

Загалом дії держави спрямовані на те, щоб отримати трансплантаційну незалежність. В минулому році державне фінансування забезпечило проведення трансплантацій для 226 українців за кордоном, в той час як здійснення цих операцій в Україні допомогло би врятувати втричі або навіть у чотири рази більше громадян. Важливість розвитку вітчизняного оперування є очевидною. Особливо враховуючи те, що кожного року 5 тисяч українців мають потребу в трансплантації тканин або органів.

Дарія Несміян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.