• 20.04.2021 22:03

Венеціанський карнавал вперше відбудеться онлайн

Венеціанський карнавал

Цьогоріч через коронавірус жителі та гості Венеції не зможуть сповна насолодитись всесвітньовідомим карнавалом, однак організатори запропонували альтернативу.

Джерело

Щороку в лютому в італійському місті Венеція шумно та яскраво проходить всесвітньовідомий карнавал, за релігійним наповненням схожий на українську Масницю.

Багато століть підряд йому вдавалось принести не лише дух свята, а й мільярдні прибутки місцевим жителям навіть після закінчення святкувань. Адже карнавальні маски з часом стали справжнім символом міста, а отже кожен турист, незалежно від пори року, хотів придбати собі на згадку подібний сувенір.

У 2020 році карнавал вдалось провести ще до тотального карантину – тоді стати свідками цієї неймовірної події захотіло більше трьох мільйонів людей. Однак цьогоріч, через велику кількість хворих на коронавірус, італійська влада категорично заборонила будь-які масові зібрання людей. На щастя, організатори не розгубились та знайшли вихід.

Венеціанський карнавал онлайн

Карнавал вирішили перенести на простори інтернету. З 12 по 16 лютого кожен охочий має можливість приєднатись до святкування та подивитись пряму трансляцію з Палацу Ка’ Вендрамін Калерджі на офіційному сайті Carnevale Di Venezia. Глядачам пропонують цікаві історії, інтерв’ю та невеликі вистави.

На такі нововведення місто відреагувало досить спокійно. На площі Святого Марка, де зазвичай проходять наймасовіші дійства, зараз майже безлюдно. Інколи можна зустріти людей у двох масках – спочатку хірургічна, а потім традиційна карнавальна, за усіма законами коронавірусного карантину. Більшість з них – місцеві підприємці, які таким чином виражають своєрідний протест проти рішень місцевої влади, бо майже усі, так чи інакше, постраждали від скасування карнавалу.

Загалом, на думку італійців, такий формат навряд чи замінить традиційні театральні паради в масках, гучну музику та можливість розділити емоції з натовпом людей протягом майже трьох тижнів поспіль. Не зникає і надія, що в наступному році все повернеться на свої місця, а Венеція, як і раніше, на час карнавалу знову перетвориться на одну суцільну різнокольорову маску.

Щодо позитивних сторін, дехто вважає, що новий формат робить карнавал доступнішим для «відвідувачів»: тепер не потрібно витрачати величезні гроші на білети до Венеції, житло та харчування, а досить лише увімкнути власний комп’ютер та на півтори години відчути себе частиною італійського свята.

Однак усім зрозуміло, що в теперішній критичній для Італії ситуації подібне розв’язання проблеми – залучити сучасні технології щоб не наражати велику кількість охочих на небезпеку – можна вважати достатньо компромісним і, фактично, єдиним.

Дарина Заруцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.