• 20.04.2021 23:33

Які книги будуть цікаві видавцям у 2021 році

Які книги будуть цікаві

Зважаючи на те, що 2020 рік для видавців, письменників та книголюбів світу був бурхливим, трагічним та навіть жахливим, актуалізується питання: як виглядатимуть видавничі тенденції̈ у 2021 році, яким літературним жанрам віддаватиметься перевага та які книги будуть цікаві видавцям у 2021 році.

Які книги будуть цікаві

Перед літературною спільнотою постало питання, чи пройде наступний̆ рік під гаслами: «Дамо відсіч похмурій реальності» та «Скажемо „так“ комедійним приколам і легкому духу сучасності, що служитимуть механізмом утечі від реальності»? Чи спільне прагнення до втечі від дійсності занурить нас глибоко в епічні фантазії та наукову фантастику, що діти звикли читати вночі з ліхтариком під ковдрами?

Критики прогнозують

Аналізуючи популярні зарубіжні спеціалізовані ресурси та медіа, бестселери, можна зіштовхнутися з певними висновками літературних критиків. Критики прогнозують, що у найближчому майбутньому продовження деяких бестселерів, на кшталт саг «Сутінки», «Пісня льоду та полум’я», трилеру «Загублена», «Патрік Мелроуз», «Шалено багаті азіати» Кевіна Квана, «Артеміс Фаул», книги відомих Майкла Шебона та Франка Тільє, раніше виданих мільйонними копіями та адаптованих під платформи Netflix, HBO, сценарії Disney та Голівуду, може стати популярним.

На тлі останніх подій, читачі будуть прагнути поринути у фантастичні світи, а письменники будуть змушені підлаштовуватися під вимоги доби, дивитися на світ крізь кардинально змінену культурну призму та шукати шляхи втечі від важких реалій. Як приклад можна сказати про серії підліткових фентезі «Звіродухи», «Останні підлітки на Землі», «Школа добра і зла».

Крім того, видавці мають оновити потребу у веселих пригодницьких історіях з хепі-ендом. Ця тенденція буде лише посилюватися, особливо, якщо окремі твори стануть бестселерами. Люди звикли читати позитивні історії, коли вони почуваються щасливими. Доказом цього є статистика, що демонструє світову тенденцію — підвищення читацького інтересу до книжок, що забезпечували комфорт та умовний внутрішній спокій, у період першої хвилі карантину. Серед книжок, яким замовники онлайн-книгарень віддавали перевагу навесні 2020 року, фігурують «Лавандовий дім» Гіларі Бойд, «Ще один рік у Провансі» Пітера Мейла та «Світло Парижа» Елінор Браун.

Згідно з опитуванням, читачі демонстрували два рівноцінних мотиви: бажання втекти від реальності та якомога довше залишатися в паралельному комфортному світі і невідворотність, готовність стикнутися з проблемами.

Ще одним трендом наступного року буде збільшення видання обсягів книг.

Зважаючи на уповільненість розвитку, самітницьке життя, продиктоване новою хвилею локдаунів, читачі віддаватимуть перевагу довгим історіям. Читачі шукатимуть порятунку між сторінками тривалих оповідань, закохуватимуться та розгадуватимуть детективні ребуси разом із персонажами.

Інші популярні видання будуть похмурими, але їхні автори делікатно підходитимуть до тем смерті, горя та втрат. Вони не будуть занадто жорстокими. У них не буде фаталістичного або нігілістичного підтексту. Швидше за все, найуспішнішими історіями 2021 року будуть життєстверджуючі розповіді про катастрофи та апокаліпсис, що замінять наші реальні страхи та доставлятимуть еліксир надії. Не дивно буде, якщо найпопулярніша книга наступного десятиліття буде духовною за своєю природою, можливо, присвяченою привидам чи іншим неземним істотам.

У будь-якому разі, якими б не були тенденції книжкового ринку у 2021-у, ми точно знаємо, що досі нічого не знаємо. Тому те, що представлене вище лише здогадки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.