• 19.04.2021 10:02

Яку антиковідну стратегію обрала Греція?

Вакцина

Грецька влада визначила нову антиковідну стратегію, метою якої є захистити віддалені регіони і зробити їх пригодними для туризму.

Джерело: Reuters

Греція, як і велика кількість інших країн світу, розпочала процес вакцинації проти коронавірусу. Однак замість звичного фокусу на столиці та найбільших мегаполісах, одними з перших подвійну дозу вакцини отримали жителі віддаленого острова. Чому так?

Греція

І нагороду «Ідеальний острів – 2021» отримує…

Кастеллорізо – грецький острів неймовірної краси, який розташований неподалік турецького узбережжя. Саме він став головною локацією оскароносного фільму Габріеле Сальватореса «Середземне море», що додало йому ще більше популярності серед туристів.

Однак цьогоріч острів може пишатись ще однією не менш важливою нагородою – «Без коронавірусу». Про це з гордістю повідомляє Інформаційний бюлетень «Друзі Кастеллорізо»: «Лютий 2021 року став історичним місяцем для жителів Кастеллорізо. Минулої неділі, 21 лютого, вони були одними з перших в Греції, хто отримав другу дозу препарату Pfizer. Це означає, що вся громада острова тепер вакцинована проти Covid 19».

Коронавірус

Точний вибір грецької влади

Так звані «віддалені острови», серед яких також Меганісіон, Каланос, Кастос та Ікарія, були обрані в якості основних місць проведення першої і другої хвилі вакцинації в січні і лютому цього року. Така антиковідна стратегія уряду має декілька причин: перш за все, існує ризик того, що невеликі медичні центри на цих островах будуть перевантажені хворими та не справлятимуться із ситуацією.

Крім того, Греція серйозно налаштована відновити туризм, частка якого складає 20% від усього ВВП країни. А отже певні безвірусні та безкарантинні зони можуть стати додатковою «люксовою зірочкою» та зіграти важливу роль у привабленні туристів з усього світу. До прикладу, у Великобританії оголошення прем’єр-міністра Бориса Джонсона про можливе відновлення подорожей після 17 травня призвело до справжнього буму – кількість куплених білетів до Іспанії та Греції зросла на 630%!

Повна вакцинація острівного населення Греції, і так значною мірою захищеного географічним положенням та відсутністю масових зборів, є ще одним елементом гарантії здоров’я і безпеки. «Вакцинація необхідна, особливо на маленьких островах, де немає великих лікарень, – пояснив агентству Reuters Ніколаос Тахтзіс, який проводить кампанію з вакцинації в Кастеллорізо, – так що ми будемо захищені, коли приїдуть туристи».

Греція продовжує свою антиковідну стратегію на дипломатичному та медичному рівні, сподіваючись вийти з економічної кризи: в той час, як ведуться перемовини з іншими європейськими країнами стосовно туристичних зв’язків, були провакциновані вже 5% усього населення країни.

Дарина Заруцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.